Logo Bruko Bud
Otwarte od 8:00 do 18:00

52 582 86 90

Otwarte

8:00 - 18:00

brukomajster@gmail.com

Skład węgla Lisi Ogon

Skład węgla Bruko-Bud oferuje najwyższej jakości opał pochodzący z polskich kopalni.  W ofercie handlowej posiadamy węgiel orzech, ekogroszek a także brykiet z węgla brunatnego luzem i workowany. Nasi pracownicy dbają, żeby towar na placu był plandekowany tak by dostarczyć Państwu towar o jak najmniejszej zawartości wilgoci. Nasze place są utwardzone po to by dostarczyć Państwu czysty węgiel bez zbędnych domieszek.Zapewniamy transport i atrakcyjne ceny.

Opał najwyższej jakości

Posiadamy opał najwyższej próby o wysokich walorach opałowych a także w konkurencyjnych cenach. Nasi wyspecjalizowani pracownicy pomogą Państwu w optymalnym doborze opału.

Bogaty asortyment opału

W ofercie handlowej nasi klienci znajdą wysokokaloryczny ekogroszek Pieklorz a także Retopal. Ponadto oferujemy węgiel orzech z kopalni Ziemowit oraz brykiet węgla brunatnego.

Opał z darmowym dowozem

Skład węgla Bruko-Bud Lisi Ogon to firma stawiająca na pierwszym miejscu dobro klienta, dlatego też cały zakupiony u nas opał dowozimy bezpłatnie pod wskazany adres.

Opał dla odbiorców detalicznych i hurtowych z miejscowości Lisi Ogon, Łochowo, Białe Błota, Bydgoszcz, Nakło n/Notecią

Atrakcyjne ceny, darmowa dostawa, wysoka kaloryczność

Ekogroszek Pieklorz Chałkowice

Ekogroszek Pieklorz, został wyprodukowany z doskonałej jakości węgla, wydobywanego na Śląsku. Następnie węgiel ten został poddany obróbce mechanicznej, która pozwoliła na uzyskanie paliwa stałego o regularnej frakcji wielkości 5-25 mm. Wspomniana obróbka mechaniczna polega na kruszeniu węgla na nowoczesnych maszynach, następnie węgiel jest przesiewany przez sita, dzięki czemu klient kupuje już oczyszczony z wszelkich pyłów i zanieczyszczeń ekogroszek.

Ekogroszek Pieklorz Parametry

Granulacja: 5-25 [mm]
Kaloryczność: 26-27 MJ/kg
Popiół: 4-9 [%]
Siarka: 0,4-0,9 [%]
Spiekalność: 1-10 [RI]

Charakterystyka ekogroszku

Węgiel gazowo-płomienny
Charakteryzuje się dużą zawartością części lotnych, niską zdolnością spiekania, silnie świecącym płomieniem.

Przeznaczenie:

 • kotły retortowe z podajnikiem ślimakowym
 • kotły retortowe z podajnikiem tłokowym
 • inne kotły dostosowane
  do spalania opału we frakcji 5-25 mm

Ekogroszek Retopal

Ekogroszek Retopal  to doskonałej jakości, znane na polskim rynku, uniwersalne paliwo węglowe. Głównymi atutami tego ekogroszku są: niska spiekalność, powtarzalność parametrów jakościowych oraz wzorcowe uziarnienie w zakresie od 6 do 25 mm. Parametry fizykochemiczne paliwa umożliwiają wykorzystanie zarówno w starszych typach kotłów retortowych jak i w urządzeniach wykorzystujących najnowsze technologie

Ekogroszek Retopal Parametry

Granulacja: 6-25 [mm]
Kaloryczność: 24-26 MJ/kg
Popiół: 5-10 [%]
Siarka: <1 [%]
Spiekalność: 1-5 [RI]

Charakterystyka ekogroszku

 • niska spiekalność umożliwi bezawaryjną pracę kotła
 • optymalna wartość opałowa zapewni komfort cieplny w niskiej cenie
 • stabilne parametry ograniczą konieczność dodatkowej regulacji kotła

Węgiel Orzech Piekło Ziemowit

Orzech PIEKŁO ZIEMOWIT jest produkowany z węgla wydobywanego z KWK ZIEMOWIT. Został on poddany obróbce mechanicznej, dzięki czemu uzyskaliśmy paliwo stałe o powtarzalnej frakcji wielkości 30-50 mm. Obróbka mechaniczna polega na kruszeniu węgla na nowoczesnych maszynach, po czym węgiel jest przesiewany przez sita, dzięki czemu klient kupuje już oczyszczony z wszelkich pyłów i zanieczyszczeń orzech. Orzech PIEKŁO ZIEMOWIT został udoskonalony, aby jego wartość energetyczna przewyższała inne paliwa stałe z tej samej kategorii. Jest to opał o średniej wartości opałowej przeznaczony do spalania w kotłach tradycyjnych oraz piecach kaflowych, żeliwnych, stalowych, a także w kuchniach węglowych. Ogromną zaletą tego paliwa jest wyjątkowo konkurencyjna cena przy zachowanej jakości energetycznej. Optymalna zawartość składników węgla kamiennego oraz wysoka kaloryczność sprawia, że piec szybko osiąga wysoką temperaturę, dzięki czemu orzech jest zużywany w mniejszej ilości.

Węgiel Orzech Parametry

Granulacja:30-50 [mm]
Kaloryczność: 24-26 MJ/kg
Popiół: 5-10 [%]
Siarka: 0,6-1 [%]

Charakterystyka węgla orzech

Węgiel gazowo-płomienny charakteryzuje się małą zdolnością spiekania, silnie świecącym płomieniem.

Przeznaczenie:

 • kotły tradycyjne
 • kuchnie węglowe
 • piece konwencjonalne

Brykiet z węgla brunatnego

Brykiet importowany z Niemiec, wyprodukowany z wyselekcjonowanego, wysuszonego, zmielonego i sprasowanego węgla. Nie dodaje się przy tym żadnego spoiwa, ani chemii. Zaletą brykietu z węgla brunatnego jest jego długotrwałe spalanie i utrzymywanie żaru przez kilka godzin. Aby zapewnić stałą temperaturę w domu, należy podkładać brykiet nie za często – co kilka godzin. Ponadto jest to opał czysty w procesie spalania, to znaczy, że nie kopci i nie powoduje zanieczyszczeń urządzenia grzewczego. Można palić nim w tradycyjnych urządzeniach grzewczych, takich jak np.: piece kaflowe i kuchnie węglowe oraz w połączeniu z drewnem w nowoczesnych kominkach i piecach centralnego ogrzewania. Brykiet z węgla brunatnego jest łatwy w rozpalaniu.

Parametry brykietu węglowego

Kaloryczność: 19-20 MJ/kg
Popiół: 4-5 [%]
Siarka: 0,35 [%]

Charakterystyka brykietu

 • możliwość stosowania w kominkach, kotłach CO, piecach kaflowych i innych urządzeniach grzewczych
 • czysty w procesie spawalnia – nie kopci
 • do produkcji brykietu nie używa się spoiw chemicznych